III Niedziela Zwykła – Rok B - 21.01.2024 r.

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Warto otworzyć Pismo Święte i odczytać Słowo Boże dla siebie.

2. W czwartek Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00

3. W piątek Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.

4. Nabożeństwo 40-godzinne, poprzedzające i przygotowujące nas do okresu Wielkiego Postu, w naszej Parafii będzie przez trzy kolejne niedziele 28 stycznia, 4 i 11 lutego. Wystawienie i Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie po sumie do godz. 15:00. Zapraszamy Wszystkich na osobistą i indywidualną Adorację w ciszy. Zadbajmy o to, aby Jezus nigdy nie został sam w kościele.

5. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne, przed sumą i na sumie będzie się z nami modlił Chór „Cantamus” z Dulczy Wielkiej.

6. W liturgii tygodnia wspominamy: środa – św. Franciszka Salezego; czwartek – Nawrócenie św. Pawła; piątek – św. Tymoteusza i Tytusa.

7. Dziękujemy za troskę o świątynię: Janowi Wróblowi, Józefowi Mikuła, Zbigniewowi Mikuła i ich Rodzinom. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Zdzisława Wawrzonka, Anety Pieróg, Moniki Bogdan, Józefa Krawca.

8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Anna Syper.

9. Wizyta Duszpasterska (tzw. Kolęda):

Na Wizytę Duszpasterską wyruszy dwóch księży – prosimy, w miarę możliwości, o dwa samochody.

22.01.2024 r. (poniedziałek) – od godz. 15.00 – Kopacz Kopaniny od Pp. Węgrzyn do Pp. Leśniak (z dwóch stron).

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.