XXX Niedziela Zwykła – Rok A29.10.2023 r.

1. Dzisiaj, Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Modlitwą wdzięczności obejmujemy tych wszystkich naszych parafian, którzy przyczynili się do wybudowania tej pięknej świątyni oraz tych, którzy swoją ofiarą, cierpieniem, modlitwą i pracą troszczą się o jej wystrój.

2. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych we wtorek. Dziękujemy wszystkim, którzy przewodniczyli tym Nabożeństwom i przygotowali rozważania.

3. Uroczystość Wszystkich Świętych w środę. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 13:00 na cmentarzu (jeśli pogoda pozwoli, a jeśli nie to Msza o godz. 13:00 w kościele) z różańcem za zmarłych. Zachęcamy w okolicach tego Nabożeństwa do parkowania samochodów także na parkingu parafialnym koło kościoła. Prosimy o stosowanie się do poleceń Służb Porządkowych, a Strażaków z OSP zapraszamy tradycyjnie do pomocy w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. W tym dniu też tradycyjna zbiórka do puszek na cmentarzu na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

4. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) w czwartek. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18.00.

5. W Tygodniu Modlitw za Zmarłych zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, Różańcu czy Koronce do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, do zyskiwania ODPUSTÓW – w oktawie Uroczystości za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Rozpisane modlitwy wspólnotowe przez cały miesiąc listopad zamieszczone są na tablicach i stronie internetowej Parafii. Codzienni różaniec i co tydzień Msza Święta za wypominanych.

6. W tygodniu: I czwartek – wyjątkowo nie będzie Wystawienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00. Modlimy się o powołania do Służby Bożej; I piątek miesiąca – Msze o godz. 6:30, 17:00 i 19:00 (szczególnie dla tych, którzy później kończą zajęcia). Po Mszy o godz. 17.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Adoracja do 19:00 (dla chętnych). Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą Świętą; składka w tym dniu na cele misyjne; I sobota – Msza o godz. 6:30 ku czci NMP, poprzedzona medytacją, a po Mszy różaniec; Odwiedziny Chorych w domach od godz. 8:00; I niedziela – Adoracja w ciszy po Mszy o godz. 7:00 do 9:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W liturgii tygodnia wspominamy: sobota – św. Karola Boromeusza.

8. Dziękujemy za troskę o świątynię: Józefowi Kupiec, Marii Sypek, Krystynie Sołtys, Krzysztofowi Maziarz, Wiesławowi Maziarz, Halinie Tylec, Damianowi Tylec i ich Rodzinom. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Kazimierza Pietrasa, Wojciecha Kopacza, Beaty Ogorzałek, Anny Kaczmarczyk, Marii Dziubek, Grażyny Dziubek.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.