IV Niedziela Zwykła – Rok B - 28.01.2024 r.

1. Dziękujemy za przyjęcie nas w Domach i za ofiary, które posłużą różnym celom w Kościele.

2. W tygodniu: I czwartek – Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i spowiedź. Modlimy się o powołania do Służby Bożej; I piątek miesiąca – Msze o godz. 6:30, 17:00 i 19:00 (szczególnie dla tych, którzy później kończą zajęcia). Po Mszy o godz. 17.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Adoracja do 19:00 (dla chętnych). Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą Świętą. W tym dniu Święto Ofiarowania PańskiegoŚwiatowy Dzień Życia Konsekrowanego, składka na zakony klauzurowe, poświęcenie GROMNIC na każdej Mszy; I sobota – Msza o godz. 6:30 ku czci NMP, poprzedzona medytacją, a po Mszy różaniec, na tej Mszy Świętej błogosławieństwo jabłek, świec i gardła ku czci św. Błażeja; I niedziela – Adoracja w ciszy po Mszy o godz. 10:30 do 15:00 z racji Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. W przyszłą niedzielę także odpust w naszej Parafii ku czci św. Apolonii. Będzie się z nami modlił i słowo wygłosi ks. Sławomir Szyszka.

4. W liturgii tygodnia wspominamy: poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki w Tarnowie; środa – św. Jana Bosco; piątek – Ofiarowanie Pańskie.

5. Od 1 lutego będzie odprawiane po 30 Mszy pogrzebowych ( 5 int. w naszej Parafii i 25 int. przez Misjonarzy w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Czadzie za śp. Piotra Sypek ( od 1 do 5 lutego w naszej Parafii) i za śp. Kazimierza Bigdę ( od 26 lutego do 1 marca w naszej Parafii).

6. Dziękujemy za troskę o świątynię: Zdzisławowi i Paulinie Wawrzonek, Józefowi i Patrykowi Krawiec, Anecie Pieróg, Monice Bogdan i ich Rodzinom. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Antoniego Krawca, Andrzeja Knot, Lucyny Szymańskiej, Stanisława Kuska, Ewy Kusek, Anny Demkiw.

7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Teresa Kąsek. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.