VI Niedziela Zwykła – Rok B - 11.02.2024 r.

1. Zmiana Tajemnic Różańcowych dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. Dzień Modlitwy i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich w piątek.

4. Przed nami Środa Popielcowa. Msze z Obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6:30, 17:00 i 19:00. Tego dnia rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły ( od 18 do 60 lat ) i abstynencja od pokarmów mięsnych ( od 14 lat do końca życia ). Składka na cele charytatywne.

5. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek godz. 17:30 i o godz. 20:00 – przygotowana i prowadzona przez Młodzież; w niedzielę po Mszy o godz. 10:30 ( zapraszamy Chętnych do prowadzenia, podobnie jak w ubiegłym roku, do zgłoszenia się w Zakrystii); Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 14:30. Podczas Nabożeństw Gorzkich Żali będzie wystawiony koło drzwi koszyk – można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. W czwartek Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00

7. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.

8. Dziękujemy za troskę o świątynię w tym tygodniu, którą podjęli: Agnieszka Chmura, Elżbieta Chmura, Halina Czepiel, Bożena Bednarz, Piotr Chmura, Sebastian Czepiel. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Marzeny Bazylewicz, Mirosława Gery, Pawła Gery, Danuty Kulig.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł + P. Jan Guła oraz
    + P. Stanisława Galica – Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. J. Początka w Wadowicach Dolnych informuje rodziców/ prawnych opiekunów, że od 12.02.2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola i do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Termin składania dokumentów rekrutacyjnych potrwa do 19 marca 2024 r.

Dokumenty rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły (czynne od 7:30 do 15:00).

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.