NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ

Rok B24.03.2024 r.

1. Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym i w życiu każdego Wierzącego.

2. Wielki Czwartek

Liturgia Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18:00.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23:00.

1. Wielki Piątek

Rozpoczęcie Adoracji o godz. 8:00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9:00.

Rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 15:00 (Wielka Sobota o godz. 14:00 i zakończenie Adoracji) – zapraszamy Chętnych do prowadzenia Nowenny – zapisy w Zakrystii – tekst będzie przygotowany.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18:00.

Po Liturgii zachęcamy do śpiewania Gorzkich Żali.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 23:00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej.

1. Wielka Sobota

Rozpoczęcie Adoracji o godz. 8:00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9:00; 10:00; 11:00 i 13:00.

Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 20:00.

Prosimy przynieść Paschaliki, Świece Chrzcielne lub inne. Jest to już świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Adoracja w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim indywidualnie, a w Wielki Piątek przygotowana i prowadzona przez Młodzież o godz. 21:00.

2. Wyjazd do Chorych będzie w Wielką Środę od godz. 14:30. Prosimy w Zakrystii zgłaszać nowe Osoby.

3. Zapraszamy wszystkie jednostki OSP do pełnienia Warty Honorowej przy Grobie Pańskim i do zaangażowania się w Liturgię oraz Wszystkich, którzy chcą się czynnie włączyć w przygotowanie i organizację.

4. Ofiary zebrane przy okazji adoracji krzyża i przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielkanoc składka inwestycyjna na cele parafialne. Dziękujemy za wszelkie ofiary, szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Zakupiliśmy nowy Paschał – koszt 900 zł, za śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 1287 zł.

6. Od 1 kwietnia będzie odprawiane po 30 Mszy pogrzebowych ( 5 int. w naszej Parafii i 25 int. przez Misjonarzy w Czadzie za śp. Emila Bożka ( od 1 do 5 kwietnia w naszej Parafii) i za śp. Piotra Gułę ( od 26 do 30 kwietnia w naszej Parafii).

7. Dziękujemy mieszkańcom Wampierzowa za troskę przez ostatni czas o nasz kościół parafialny i otoczenie kościoła i powierzamy tę troską mieszkańcom Wadowic Dolnych.

8. Dziękujemy: Ewie Świąder, Alfredzie Świąder, Grzegorzowi Rzemińskiemu, Andrzejowi Bator i ich Rodzinom. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Krystyny Sołowskiej, Anny Naprawa, Ireny Głód, Haliny Dubiel, Barbary Dubiel, Katarzyny Poczatek. Sprzątanie w Wielką Sobotę po Nowennie o godz. 14:00.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszły +Stefania Walas i + Maria Pietras.

10. Zmarła + Maria Midura (zd. Szot) – Mama ks. Andrzeja i ks. Józefa. Pogrzeb we środę o godz. 13:00 w Wadowicach Górnych.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.