Poniedziałek Wielkanocny – Rok A10.04.2023 r.

1. Dziękujemy najpierw Bogu za ten piękny czas, który za nami, że pozwolił nam w swoim Miłosierdziu go doświadczyć. Dziękujemy Wszystkim za liczny udział w Liturgii i Nabożeństwach oraz za świadectwo wiary; dziękujemy za przygotowanie i współtworzenie Liturgii i Nabożeństw: szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza, Młodzieży i Dzieciom z Zespołu; Grupie Młodzieżowej (za prowadzenie Drogi Krzyżowej o godz. 20:00 w każdy piątek Wielkiego Postu) oraz Wszystkim jednostkom OSP za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim i udział w Liturgii oraz za przygotowanie ognia; Osobom prowadzącym rozważania Drogi Krzyżowej w niedziele Wielkiego Postu oraz Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Tym, którzy jeszcze będą ją prowadzić; Władysławowi Czechowi i rodzinie oraz Beacie Jasion i Danucie Kowal za dekoracje kościoła, również Rodzinie Rupiec za przystrojenie chrzcielnicy , Rafałowi Wachta za obsługę multimediów; Pawłowi Czechowi, Michałowi Strycharzowi, Szafarzom, Małgorzacie Walas z rodziną, Adamowi Midurze z synami, Januszowi Mietelskiemu i wielu Innym Osobom za wszelkiego rodzaju pomoc organizacyjną. Panom za naprawienie pieca w kościele. Na końcu dziękuję mojemu Współpracownikowi ks. Pawłowi za całą Posługę i współpracę.

2. Dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i całego wystroju kościoła.

3. Przed nami Oktawa Wielkanocy – zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania Jezusa w Komunii Świętej. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu: I czwartek – Modlimy się o powołania do Służby Bożej. Nie będzie Wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00; I piątek miesiąca – Msze o godz. 6:30, 17:00 i 19:00 (szczególnie dla tych, którzy później kończą zajęcia). Po Mszy o godz. 17.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Adoracja do 19:00 (dla chętnych). Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą Świętą; składka w tym dniu na cele misyjne; I sobota – Msza o godz. 6:30, poprzedzona medytacją, a po Mszy różaniec; I niedziela – Adoracja w ciszy po Mszy o godz. 7:00 do 9:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Za tydzień również Niedziela Miłosierdzia – Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji. Rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia. Dziękujmy Zespołowi Caritas naszej Parafii za odwiedziny przed Świętami u naszych Parafian. Zapraszamy Chętnych do włączenia się w działalność tego Zespołu. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się rożnymi dobrami. O godz .14:30 zapraszamy na Rozważanie i Modlitwę.

6. Komunikat.

7. Do soboty włącznie zapraszamy na Nowennę o godz. 15:00.

8. Sakrament Bierzmowania dla naszych Kandydatów będzie 11 kwietnia w czwartek w Radomyślu. W związku z tym nie będzie u nas Mszy o godz. 18:00 – intencję odprawimy w piątek o 18:00 (ewentualnie prosimy o konsultację).

9. Dziękujemy za troskę o świątynię:Krystynie Sołowskiej, Krzysztofowi Głód, Barbarze Dubiel, Halinie Dubiel, Ewie Gawryś, Katarzynie Początek, Annie Naprawa i ich Rodzinom. W tym tygodniu zapraszamy z Rodzin: Tadeusza Początka, Marii Mazur, Mateusza Babiec, Romana Węgrzyna.

10. Z naszej Wspólnoty do wieczności odeszła śp. Janina Kapinos. Pogrzeb we wtorek o godz. 15:30.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej świętowania i dobrego tygodnia.